Artykuły

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi promocjami.

Zakupy wysokiej jakości okuć budowlanych przez Internet? To nie mrzonka! Na stronie Rawos.pl znajdą Państwo wszelkie niezbędne akcesoria do wyposażenia domu lub biura. Oferujemy szeroki wybór zamków, zawiasów, klamek i pochwytów, specjalnych systemów do drzwi przesuwnych, profesjonalne uszczelki i uszczelnienia. Bogatą sekcję naszego sklepu stanowią również zamki cyfrowe, klamki kodowe, elektro-zaczepy i zwory elektromagnetyczne.

label
remove_red_eye 43 odsłony

Uszczelki, wizjery, klamki

Dom czy mieszkanie nie będzie kojarzyć się z bezpieczną przestrzenią, jeżeli nie zostanie wyposażony w odpowiednie drzwi. Te wymagają natomiast wyposażenia w dodatkowe zabezpieczenia - dla zwiększenia komfortu. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku drzwi wejściowych.

label
remove_red_eye 169 odsłony

Funkcjonalność w każdych warunkach - uniwersalne i różnorodne okucia

Elementami, które zdecydowanie mogą ułatwić, lub utrudnić poruszanie się po przestrzeni mieszkalnej są odpowiednie akcesoria drzwiowe - zarówno do drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Znajdują się wśród nich: zawiasy, klamki i pochwyty, uszczelki i uszczelnienia drzwiowe, jak również wizjery drzwiowe, odbojniki czy niezwykle potrzebne, a często ignorowane kratki wentylacyjne.

label
remove_red_eye 112 odsłony

W jakie okucia należy się zaopatrzyć przy okazji budowy/ odnawiania domu ?

Kwestia bezpieczeństwa w domu czy mieszkaniu zależy od dopasowania do siebie wielu czynników. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że dla utrzymania optymalnego poziomu ochrony przed zewnętrznymi zagrożeniami istotne są wszystkie detale. O tym, jakie okucia budowlane stanowią podstawowy, niezbędny asortyment - piszemy poniżej.

label
remove_red_eye 171 odsłony

Zasuwy do drzwi

Zabezpieczenie drzwi ma znaczenie nie tylko w przypadku zapewnienie ochrony przed włamaniem do domu czy mieszkania. Zarówno jedno- jak i dwuskrzydłowe drzwi często wymagają również montażu dodatkowego elementu zabezpieczającego je przed przypadkowym otwarciem.

label
remove_red_eye 187 odsłony

Uszczelniacze drzwiowe

Urządzając mieszkanie czy dom jednorodzinny warto pamiętać o tym, że każdy detal może wpływać na ogólny komfort użytkowania przestrzeni. Dotyczy to również tak niepozornego elementu jak uszczelki drzwiowe. W ofercie naszego sklepu znajdują się uszczelki opadające, szczotkowe, jak również uszczelniacze renomowanych producentów, które dodatkowo dzielą się na dodatkowe podkategorie. Dzięki temu można dopasować idealne rozwiązanie zarówno dla drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych, niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane.

label
remove_red_eye 136 odsłony

Elektrozaczepy przeciwpożarowe

Dedykowane okucia drzwiowe, jakimi są elektrozaczepy muszą spełniać nie tylko standardowe wymagania w zakresie montażu, ale też wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej oraz kontroli dostępu. Bez odpowiednich elektrozaczepów niemożliwe byłoby utrzymanie ognioodporności drzwi na właściwym poziomie. System zmechanizowany ma za zadanie ułatwić postępowanie w przypadku zagrożenia. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wybór elektrozaczepu przeciwpożarowego jest niezwykle istotny, podobnie jak to, czy posiada on niezbędne certyfikaty.

label
remove_red_eye 106 odsłony

Zawiasy Simonswerk

Budząca zaufanie ze względu na niezawodne rozwiązania marka Simonswerk funkcjonuje na rynku zabezpieczeń już od ponad 125 lat. Pierwotną manufakturę założono w Niemczech, we wschodniej Westfalii. Od początku zakład zadecydował o tym, by specjalizować się w produkcji zamków i zawiasów do drzwi. Do dzisiaj firma realizuje swoje założenia wprowadzając na rynek coraz bardziej ulepszone, innowacyjne i dopasowane do potrzeb użytkowników produkty.

label
remove_red_eye 85 odsłony

Zamki i klamki do drzwi zewnętrznych

https://rawos.pl/42-klamki-do-drzwi-zewnetrznychPoczucie bezpieczeństwa we własnym domu jest niezwykle istotne. Aby je sobie zapewnić warto pomyśleć nie tylko o zainstalowaniu systemu alarmowego, ale też o wiele prostszych rozwiązaniach. Jednym z nich jest niewątpliwie wybór odpowiedniego zamka oraz klamki do drzwi zewnętrznych. Jak skompletować taki zestaw oraz na co zwracać uwagę przy dokonywaniu wyborów? Zapraszamy do lektury.

label
remove_red_eye 75 odsłony

Samozamykacze

Dom, mieszkanie czy dowolny obiekt użyteczności publicznej trudno wyobrazić sobie bez drzwi. Te jednak mogą występować w rozmaitych wariantach. Szczególnie istotną różnicą pozostaje sposób otwierania i zamykania tego elementu. Samozamykacze do drzwi znajdują współcześnie bardzo szerokie zastosowanie. Czym się charakteryzują i jakie są ich rodzaje? Zapraszamy do lektury.

label
remove_red_eye 182 odsłony

Konrola dostępu wewnątrz

Decydując się na zakup lub wynajem naszego miejsca na ziemi - musimy przygotować się na podejmowanie szeregu kolejnych wyborów. Z różnych względów można oczekiwać, że określone pomieszczenie wewnątrz domu czy mieszkania będzie odgrodzone od reszty. Czy to w związku z jego specyfiką, czy też przez szczególny charakter stosunku między mieszkańcami danego lokalu (współlokatorzy, którzy są dla siebie obcymi ludźmi), czy też po prostu - ze względu na preferencje mieszkańców (np. gabinet do pracy w trybie home-office, do którego dzieci nie mają dostępu).

label
remove_red_eye 212 odsłony

Zawiasy do drzwi

Wyposażając dom warto zwrócić uwagę na wszystkie detale. Jednym z takich czyniących dużą różnicę - zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i ogólnego wyglądu mieszkania czy domu pozostają zawiasy. W zależności od tego, czy mają one stanowić element drzwi wewnętrznych czy też zewnętrznych - można wyróżnić kilka typów zawiasów. Kolejnym kryterium pozostaje to, czy drzwi mają formę przylgową czy też bezprzylgową.

label
remove_red_eye 176 odsłony

Zalety zamków magnetycznych

Wybór zamku do drzwi wejściowych jest niezwykle istotną decyzją - to w większości przypadków podstawowa zapora chroniąca nas przed światem zewnętrznym i jego niebezpieczeństwami. Oczywiście, warto taką formę wzbogacić jeszcze o inne elementy - np. alarm czy kamerę wizyjną - niemniej nie ulega wątpliwości, że podstawę stanowią dobre drzwi i odpowiedni zamek. A jednak również drzwi wewnętrzne coraz częściej staramy się wyposażyć w dobre zamki. Tutaj jednak kryteria są nieco bardziej rozbudowane. Istotne jest nie tylko zagwarantowanie bezpieczeństwa (bądź po prostu - większej prywatności), ale także elegancki wygląd.

label
remove_red_eye 293 odsłony

Kłódki Yale

Marka Yale - gwarant dobrego zabezpieczenia W naszym sklepie w ofercie znajdują się wyłącznie najwyższej jakości modele kłódek renomowanej marki Yale. Yale to znany na całym świecie producent zamków. Linus Yale Senior zajął się produkcją pierwszych, innowacyjnych w swojej konstrukcji zamków już w I połowie XIX wieku, a jego sklep mieścił się w Newport w stanie Nowy Jork. Pierwszym rodzajem produkowanych zamków były warianty bankowe. Stopniowo firma rozwijała się oferując kolejne produkty - m.in. zamek bębenkowy, a w 1879 roku wprowadzono na rynek pierwszą kłódkę. Obecnie firma Yale znajduje się pod skrzydłami szwedzko - fińskiej grupy ASSA ABLOY/51-klodki-i-sejfy - lidera z branży zabezpieczeń.

label
remove_red_eye 264 odsłony

Monitoring CCTV

Wśród uniwersalnych form zabezpieczenia, które można stosować zarówno na terenie prywatnej, jak i firmowej czy publicznej posesji, od lat znajduje się monitoring. Współcześnie forma ta ewoluowała znacząco w stosunku do tego, jak prezentowała się jeszcze kilka lat temu. Monitoring wizyjny - czyli CCTV (telewizja przemysłowa) może przybierać różne formy - w zależności od zastosowania oraz dostępnych funkcji. Każdorazowo wspólnym mianownikiem pozostaje możliwość dozorowania - a więc zwiększenie bezpieczeństwa.

label
remove_red_eye 192 odsłony

Kratki wentylacyjne

Podczas urządzania lub remontowania domu czy mieszkania warto zwrócić uwagę na to, by wszystkie detale, którymi wykańczamy wnętrze były jak najlepszej jakości. Dotyczy to również tak pozornie niezauważalnych elementów, jak kratki wentylacyjne. Wbrew pozorom - ma znaczenie to, z czego wykonane są kratki wentylacyjne oraz jakimi charakteryzują się parametrami.

label
remove_red_eye 227 odsłony

Progi opadające

Trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie pozbawione drzwi. Mimo, iż obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele - które można dopasować do tego, jaki jest charakter oraz wielkość dostępnej przestrzeni - zasadniczo jedna cecha drzwi pozostaje niezmiennie pożądana. Szczelność, bo o niej mowa, może być zagwarantowana dzięki zastosowaniu progów opadających. Jak przedstawiają się ich zalety oraz zasady działania piszemy poniżej. Coraz częściej wybieranym rodzajem drzwi - czy to w mieszkaniach prywatnych, czy w placówkach opiekuńczych bądź wychowawczych - są te pozbawione tradycyjnych progów. Taki sposób zagospodarowania przestrzeni gwarantuje bezpieczeństwo - również w przypadku osób starszych bądź niepełnosprawnych. Bezprogowe drzwi bardzo łatwo doszczelnić przy pomocy uszczelek opadających.

label
remove_red_eye 368 odsłony

Nowoczesny sejf - luksus bezpieczeństwa w korzystnej cenie

Współcześnie sprzęty, które dawniej były kojarzone raczej z dobrami luksusowymi znajdują coraz większą grupę nabywców. Prawidłowość ta sprawdza się szczególnie w sytuacji, w której priorytetem pozostaje bezpieczeństwo bliskich, a także mienia. Sejfy domowe oraz biurowe to rodzaj zabezpieczenia, które posiadają kilka wariantów. Aby wybrać właściwy model warto zastanowić się nad tym, co mają one ochronić, a także na wypadek jakich niecodziennych sytuacji. W naszym sklepie posiadamy sejfy w wielu wariantach, rozmiarach, a nawet wersjach kolorystycznych. Wszystko po to, by nasi Klienci mogli niezależnie od sytuacji zyskać pewność, że istotne elementy ich majątku będą bezpieczne.

label
remove_red_eye 292 odsłony

System przesuwny Magic!

Niewielki metraż pokoju wymaga zastosowania optymalnych rozwiązań podczas projektowania wnętrza. Jedną z pierwszych czynności powinien być montaż drzwi wejściowych - a modele przesuwne są doceniane właśnie ze względu na swoją funkcjonalność oraz to, że umożliwiają oszczędność przestrzeni. Drzwi przesuwne różnią się sposobem montażu – mogą występować w formie chowanej w ścianie bądź naściennej. Z powodzeniem mogą być elementem aranżacji wnętrza kuchennego, łazienkowego, ale też oddzielać przestrzeń sypialni czy salonu od reszty mieszkania.

label
remove_red_eye 289 odsłony

Zastosowanie poszczególnych typów zamków

Zamek - wedle ogólnej definicji - to urządzenie służące do zabezpieczania elementu ruchomego w otworze/w położeniu zamkniętym. Może przybierać odmienne formy. Najczęściej zamki uruchamiane są przy pomocy klucza, jednak współcześnie coraz częściej stosuje się rozwiązania o bardziej zaawansowanym technologicznie profilu. Najczęściej mechanizm zamka opiera się o działanie zapadki, zasuwki bądź rygla. Wyróżniamy kilka typów zamków, które znajdują zastosowanie w odmiennych sytuacjach. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym opisem - zawierającym również sugerowane przeznaczenie konkretnych modeli zamków.

label
remove_red_eye 354 odsłony

Wizjery drzwiowe – pierwszy „monitoring”

Wizjer w drzwiach to przedmiot, który doczekał się statusu kultowego elementu wyposażenia - w wielu filmach pełnił istotną rolęwizjery elektroniczne.  Obecnie coraz częściej tradycyjne wizjery zastępowane są wariantami panoramicznymi bądź też modelami elektronicznymi, które gwarantują większe bezpieczeństwo, a przy tym są intuicyjne w obsłudze. Jakie wizjery można wyróżnić oraz jak właściwie wybrać model odpowiedni dla siebie?

label
remove_red_eye 228 odsłony

Prosta i skuteczna izolacja akustyczna - z uszczelkami drzwiowymi

Hałas stanowi jedno z współczesnych zagrożeń dla ludzkiego zdrowia - obok smogu jest uznawany za zanieczyszczenie charakterystyczne dla współczesności. Od wysokiego natężenia decybeli można się jednak chronić. Miejscem, w którym powinno to być szczególnie łatwe - choć nie zawsze tak się dzieje - jest nasz dom/mieszkanie. Dzięki specjalnym systemom uszczelnień skuteczna akustyczna izolacja jest dostępna dla każdego. W ofercie renomowanych producentów można znaleźć szeroki wybór uszczelnień i uszczelek do drzwi. Poza spełnianiem swoich funkcji uszczelki drzwiowe charakteryzują się również wysoką trwałością. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do drzwi, ponieważ ich codzienna eksploatacja może mieć naprawdę wysokie natężenie.

label
remove_red_eye 271 odsłony

Systemy przesuwne

Wystrój wnętrza tworzą nie tylko odpowiednio dobrane meble i elementy dekoracyjne. Istotne są również elementy funkcjonalne, a zarazem uzupełniające wizję architektoniczną. Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne pomagają w stworzeniu spójnej koncepcji. W ostatnich latach - obok klasycznych modeli drzwi często wybieranymi typami tychże pozostają drzwi przesuwne. By montaż takowych przebiegał bezproblemowo konieczne jest wybranie odpowiedniego systemu przesuwnego. Jakie są zalety drzwi przesuwnych i gdzie sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy do lektury.

label
remove_red_eye 278 odsłony

Nasadki do zawiasów i odbojniki – niepozorne, lecz niezbędne

Wiele z elementów, które wydają się jedynie niepozornymi dodatkami do głównych elementów wyposażenia wnętrza, pełnią w istocie ważne funkcje. Zaliczyć można do nich np. nasadki do zawiasów czy odbojniki drzwiowe. Co je łączy? Przede wszystkim to, że warto zastanowić się przy dokonywaniu ich zakupu - zwracając uwagę nie tylko na okazyjną cenę, ale też użyteczność tych części.

label
remove_red_eye 413 odsłony