Artykuły

Progi opadające

Trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie pozbawione drzwi. Mimo, iż obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele - które można dopasować do tego, jaki jest charakter oraz wielkość dostępnej przestrzeni - zasadniczo jedna cecha drzwi pozostaje niezmiennie pożądana. Szczelność, bo o niej mowa, może być zagwarantowana dzięki zastosowaniu progów opadających. Jak przedstawiają się ich zalety oraz zasady działania piszemy poniżej. Coraz częściej wybieranym rodzajem drzwi - czy to w mieszkaniach prywatnych, czy w placówkach opiekuńczych bądź wychowawczych - są te pozbawione tradycyjnych progów. Taki sposób zagospodarowania przestrzeni gwarantuje bezpieczeństwo - również w przypadku osób starszych bądź niepełnosprawnych. Bezprogowe drzwi bardzo łatwo doszczelnić przy pomocy uszczelek opadających.

label
remove_red_eye 24 odsłony

Nowoczesny sejf - luksus bezpieczeństwa w korzystnej cenie

Współcześnie sprzęty, które dawniej były kojarzone raczej z dobrami luksusowymi znajdują coraz większą grupę nabywców. Prawidłowość ta sprawdza się szczególnie w sytuacji, w której priorytetem pozostaje bezpieczeństwo bliskich, a także mienia. Sejfy domowe oraz biurowe to rodzaj zabezpieczenia, które posiadają kilka wariantów. Aby wybrać właściwy model warto zastanowić się nad tym, co mają one ochronić, a także na wypadek jakich niecodziennych sytuacji. W naszym sklepie posiadamy sejfy w wielu wariantach, rozmiarach, a nawet wersjach kolorystycznych. Wszystko po to, by nasi Klienci mogli niezależnie od sytuacji zyskać pewność, że istotne elementy ich majątku będą bezpieczne.

label
remove_red_eye 120 odsłony

System przesuwny Magic!

Niewielki metraż pokoju wymaga zastosowania optymalnych rozwiązań podczas projektowania wnętrza. Jedną z pierwszych czynności powinien być montaż drzwi wejściowych - a modele przesuwne są doceniane właśnie ze względu na swoją funkcjonalność oraz to, że umożliwiają oszczędność przestrzeni. Drzwi przesuwne różnią się sposobem montażu – mogą występować w formie chowanej w ścianie bądź naściennej. Z powodzeniem mogą być elementem aranżacji wnętrza kuchennego, łazienkowego, ale też oddzielać przestrzeń sypialni czy salonu od reszty mieszkania.

label
remove_red_eye 87 odsłony

Zastosowanie poszczególnych typów zamków

Zamek - wedle ogólnej definicji - to urządzenie służące do zabezpieczania elementu ruchomego w otworze/w położeniu zamkniętym. Może przybierać odmienne formy. Najczęściej zamki uruchamiane są przy pomocy klucza, jednak współcześnie coraz częściej stosuje się rozwiązania o bardziej zaawansowanym technologicznie profilu. Najczęściej mechanizm zamka opiera się o działanie zapadki, zasuwki bądź rygla. Wyróżniamy kilka typów zamków, które znajdują zastosowanie w odmiennych sytuacjach. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym opisem - zawierającym również sugerowane przeznaczenie konkretnych modeli zamków.

label
remove_red_eye 89 odsłony

Wizjery drzwiowe – pierwszy „monitoring”

Wizjer w drzwiach to przedmiot, który doczekał się statusu kultowego elementu wyposażenia - w wielu filmach pełnił istotną rolęwizjery elektroniczne.  Obecnie coraz częściej tradycyjne wizjery zastępowane są wariantami panoramicznymi bądź też modelami elektronicznymi, które gwarantują większe bezpieczeństwo, a przy tym są intuicyjne w obsłudze. Jakie wizjery można wyróżnić oraz jak właściwie wybrać model odpowiedni dla siebie?

label
remove_red_eye 76 odsłony

Prosta i skuteczna izolacja akustyczna - z uszczelkami drzwiowymi

Hałas stanowi jedno z współczesnych zagrożeń dla ludzkiego zdrowia - obok smogu jest uznawany za zanieczyszczenie charakterystyczne dla współczesności. Od wysokiego natężenia decybeli można się jednak chronić. Miejscem, w którym powinno to być szczególnie łatwe - choć nie zawsze tak się dzieje - jest nasz dom/mieszkanie. Dzięki specjalnym systemom uszczelnień skuteczna akustyczna izolacja jest dostępna dla każdego. W ofercie renomowanych producentów można znaleźć szeroki wybór uszczelnień i uszczelek do drzwi. Poza spełnianiem swoich funkcji uszczelki drzwiowe charakteryzują się również wysoką trwałością. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do drzwi, ponieważ ich codzienna eksploatacja może mieć naprawdę wysokie natężenie.

label
remove_red_eye 87 odsłony

Systemy przesuwne

Wystrój wnętrza tworzą nie tylko odpowiednio dobrane meble i elementy dekoracyjne. Istotne są również elementy funkcjonalne, a zarazem uzupełniające wizję architektoniczną. Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne pomagają w stworzeniu spójnej koncepcji. W ostatnich latach - obok klasycznych modeli drzwi często wybieranymi typami tychże pozostają drzwi przesuwne. By montaż takowych przebiegał bezproblemowo konieczne jest wybranie odpowiedniego systemu przesuwnego. Jakie są zalety drzwi przesuwnych i gdzie sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy do lektury.

label
remove_red_eye 94 odsłony

Nasadki do zawiasów i odbojniki – niepozorne, lecz niezbędne

Wiele z elementów, które wydają się jedynie niepozornymi dodatkami do głównych elementów wyposażenia wnętrza, pełnią w istocie ważne funkcje. Zaliczyć można do nich np. nasadki do zawiasów czy odbojniki drzwiowe. Co je łączy? Przede wszystkim to, że warto zastanowić się przy dokonywaniu ich zakupu - zwracając uwagę nie tylko na okazyjną cenę, ale też użyteczność tych części.

label
remove_red_eye 118 odsłony