W naszym sklepie dodaliśmy kolejne produkty, dzięki którym montaż zawiasów, a więc ich precyzyjne umieszczenie w ościeżnicy i skrzydle drzwiowym, będzie dużo prostsze. Specjalnie zaprojektowane przyrządy montażowe sprawią, że ta czynność, czy to w przypadku zawiasów wpuszczanych czy też motylkowych będzie przebiegać sprawnie i szybko.

Instalacja zawiasów do drzwi, a raczej ich wymiana przebiega podobnie w drzwiach drewnianych jak i tych z tworzyw PVC. Zawiasy mogą być montowane podwójnie lub potrójnie, przy czym istotne jest zmierzenie, jak głęboko wkręcono je w skrzydło. W naszym sklepie dostępne są dedykowane do drzwi i montażu zawiasów wiertła.

Instalacja zawiasów – bezproblemowo i na wymiar

Osadzenie kompletu zawiasów w drzwiach musi być precyzyjnie wykonane – na szczęście oprócz poziomicy i miarki można wykorzystać także specjalne przyrządy gwarantujące odpowiedni rozstaw otworów i wzorcowe umiejscowienie. Obok ułatwień warto wykorzystać także zaprojektowane przez ekspertów płytki wzmacniające do montażu zawiasu do ościeżnicy. Dzięki temu solidność całej konstrukcji będzie jeszcze większa.

Warto pamiętać, by zawsze przed przystąpieniem do pracy wykonać dokładne pomiary. W sklepie Rawos dostępne są zawiasy wpuszczane (zwane chowanymi), wahadłowe (inaczej motylkowe), jak również zawiasy wkręcane. Każdy z typów sprawdza się w innej sytuacji, natomiast łączy je wysoka jakość oraz prostota użytkowania i...montażu.

Zawiasy wpuszczane najłatwiej dopasować do drzwi, gdyż mają wysoki zakres regulacji. Zawiasy wahadłowe także dostępne są w pełnej gamie rozmiarów – stosuje się je głównie w drzwiach zewnętrznych. Mogą być wykonane z aluminium lub ze stali nierdzewnej. Wkręcane zawiasy natomiast wyróżnia wysoka uniwersalność, można je instalować przy drzwiach z dowolnego materiałów, od drewna po PVC czy aluminium.