Podstawowe rodzaje elektrozaczepów

Na rynku wyróżnić można dwa główne rodzaje elektrozaczepów, w zależności od tego, jaki jest ich mechanizm działania. Elektrozaczepy rewersyjne to takie, które pozwalają na otwarcie drzwi wtedy, gdy zanika napięcie, natomiast w przypadku awersyjny – otwarcie następuje, gdy jest obecny przepływ prądu. Warto zaznaczyć, że podstawową wersją są elektrozaczepy awersyjne. Drzwi pozostają zamknięte, dopóki napięcie nie zostanie podane do cewki zasilającej. Wtedy blokada zostaje zwolniona i można otworzyć drzwi. Można na tej podstawie wywnioskować, że elektrozaczepy awersyjne w prostszy sposób kontrolują dostęp.

Kiedy jaki elektrozaczep ?

W niektórych przypadkach lepiej sprawdzają się elektrozaczepy rewersyjne – wszędzie tam, gdzie konieczna mogłaby być szybka ewakuacja większej ilości ludzi. Odcięcie zasilania w przypadku elektrozaczepów awersyjnych spowodowałoby bowiem ich permanentne zamknięcie.

Awersyjne elektrozaczepy wykorzystywane są często przy drzwiach wejściowych – wszędzie tam, gdzie zainstalowano domofon czy inną formę kontroli dostępu. Elektrozaczepy awersyjne można montować zarówno w prawo- jak i lewoskrzydłowych drzwiach. To uniwersalna forma pozwalająca na zwiększenie bezpieczeństwa.

Elektrozaczepy awersyjne z oferty Rawos wyróżniają się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Wykonano je z trwałych surowców, natomiast pewność ich niezawodności uzyskano poprzez skrupulatnie przeprowadzane testy jakości. Warto poznać kompletną ofertę firmy Rawos, która skierowana jest do profesjonalistów, jak i do amatorów i wyróżnia się różnorodnością.