Dlaczego warto zdecydować się na montaż ?
Produkty marek BIRA oraz Hartte, Yale, a przede wszystkim Eff-Eff, które posiadamy w naszej ofercie spełniają najwyższe standardy, a także występują w wielu różnorodnych wariantach. Dzięki temu właściwy system sygnalizacji zagrożenia oraz bezpieczeństwo można osiągnąć w każdych drzwiach przeciwpożarowych o ognioodporności na poziomie EI30, EI60 i EI120.
Jakość zaczepów renomowanych producentów jest sprawdzana wielokrotnie. Podczas procesu ich powstawania charakterystyczna jest dbałość o dokładność oraz wykorzystanie najlepszych surowców, natomiast po wytworzeniu elementu oraz jego złożeniu następuje szereg badań oraz testów (do których zapraszane są przede wszystkim eksperci oraz niezależne laboratoria).


Rodzaje dostępnych produktów
Produkty takie jak elektrozaczepy muszą się wyróżniać niezawodnością – to od nich zależy bowiem całokształt ochrony przeciwpożarowej. Stosowne certyfikaty wydawane przez krajowe oraz międzynarodowe instytucje pozwalają potwierdzić, że warto obdarzyć te renomowane marki zaufaniem. I tak, elektrozaczepy przeciwpożarowe marki Hartte występują w wariantach:
· standardowym, awersyjnym (bez prądu zamknięte)
· rewersyjnym (bez prądu otwarte, mogą stanowić dodatkowe zamknięcie)


Modele awersyjne mogą stanowić główne zabezpieczenie drzwi w zamku. Pozostają one zablokowane w stanie zamkniętym, dlatego też drzwi nie otworzą się samoistnie (np. pod wpływem wzrostu ciśnienia spowodowanego pożarem). Ciekawym rozwiązaniem pozostają elektrozaczepy wyposażone w dodatkowe funkcje, np. monitoring (sygnalizujący zamknięcie) czy inne zabezpieczenia.
Warto dodać, że podobne rozróżnienie elektrozaczepów występuje w przypadku dużo bardziej popularnej marki Yale. Produkty te wyróżniają się ponadto wysoką wytrzymałością mechaniczną (wynoszącą ponad 300 kg), jak również umieszczoną w standardzie regulacją zapadki.


W naszym sklepie nabyć można również okucia elektromechaniczne oraz zabezpieczenia Eff-Eff - firmy będącej częścią ASSA ABLOY - a więc marki cieszącej się renomą i zaufaniem na całym świecie. Wysoka jakość produktów gwarantuje maksymalny poziom zabezpieczeń. Obok elektrozaczepów dostępne ą również specjalistyczne elektryczne rygle, zamki (także w wariancie elektromotorycznym), jak również zintegrowane systemy zabezpieczeń czy też dróg ewakuacyjnych.

Odmienne modele elektrozaczepów są dedykowane do różnych celów. Dużą grupę produktów przeznaczono na użytek standardowy - to jest do drzwi o wąskich profilach. Nie jest to jednak jedyna opcja, ponieważ w Rawos możemy Państwu zaproponować także inne rozwiązania – np. dodatkowo wzmocnione elektrozaczepy do użytku zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i na terenie obiektów komercyjnych czy użytku publicznego. Warto zauważyć, że elektrozaczepy Eff-Eff charakteryzują się niskim poborem prądu.

Podsumowanie
Jak łatwo zauważyć – osiągnięcie wysokiego poziomu zabezpieczeń w mieszkaniu czy lokalach służbowych staje się coraz prostsze, a przy tym – nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ogromna w tym zasługa profesjonalnych okuć drzwiowych najnowszej generacji. Inwestycja w takie zaczepy elektromagnetyczne z pewnością zwraca się w niewielkim czasie. Warto zdecydować się na ich montaż zwłaszcza, że cały proces nie jest skomplikowany i nie potrzeba do tego szczególnych umiejętności.