Komu potrzebny jest sejf?

Wbrew pozorom sejf może być przydatny nie tylko ludziom wyjątkowo majętnym. Wartość przedmiotów, które mają zostać zabezpieczone (zarówno przed kradzieżą, jak i utratą czy też pożarem bądź zniszczeniem w inny sposób) powinna oczywiście przekraczać koszt zakupu wybranego modelu sejfu, niemniej jednak - nie musi być horrendalna. Istotne są również względy praktyczne (w przypadku dokumentów, gdy uzyskanie duplikatów wymaga wdrożenia skomplikowanych procedur), a nawet...sentymentalne. Sejfy i skrytki chronią nie tylko przed włamywaczami, ale także przed (zwłaszcza przypadkowym) uszkodzeniem cennych przedmiotów.

Modele dostępne w sprzedaży

Najczęściej w sejfach przechowywane są pieniądze, kosztowności, dokumenty, ale także broń. Współcześnie najpopularniejsze pozostają sejfy z zamkiem elektronicznym. W naszym asortymencie posiadamy standardowe, kompaktowe sejfy - które zdecydowanie różnią się od tych prezentowanych w starych filmach. Elektroniczna forma zabezpieczenia to najwygodniejszy sposób na wprowadzanie kodu. Atutem takich prostych rozwiązań są: zastosowanie wyświetlacza LCD oraz wprowadzenie funkcji informowania o niskim poziomie baterii.

Wzmocniony rodzaj sejfu oferuje więcej, niż regularne zabezpieczenie. Modele tego typu mogą być użytkowane zarówno przez amatorów (domowników), jak i profesjonalistów. W pełni zautomatyzowany dostęp dzięki cyfrowej klawiaturze pozwala na stworzenie indywidualnej kombinacji kodującej. Dodatkowo sejf może być  oświetlany od wewnątrz, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z niego. Natomiast w przypadku sejfów znanych jako "laptop" obok elektronicznego mechanizmu kluczowe znaczenie mają również rygle oraz zamki ryglowe.

Szczególnym rodzajem sejfów pozostają te o właściwościach ognioodpornych. Pozwalają one ochraniać przed ogniem dokumenty/gotówkę/papiery wartościowe etc. przez około godzinę - ich atutem pozostaje wzmocnienie w postaci epoksydowej powłoki, którą pokryto galwanizowaną stal. Sejfy tego typu są odporne również na rdzewienie, dzięki czemu można je użytkować przez wiele
lat. Ten rodzaj sejfów możemy Państwu zaproponować w rozmiarach L, XL oraz XXL.

Dyskrecja to podstawa.

Istotną kwestią pozostaje też to, w jakim miejscu zostanie umieszczony sejf, oraz jaki będzie jego sposób montażu. Wyróżniamy modele ścienne (służące do wmurowania i najbardziej popularne), podłogowe, ale także meblowe, które można sprytnie ukryć w aranżacji pomieszczenia. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa nie należy nikomu wspominać o tym, iż taki rodzaj zabezpieczenia został zakupiony. Niezależnie od tego, jak funkcjonalny jest sejf oraz jaka jest jego klasa odporności (im wyższa, tym trudniejsze do złamania zabezpieczenie) - podstawowe formy ochrony przed potencjalnymi włamywaczami obejmują dyskrecję oraz zasadę ograniczonego zaufania - nawet wobec znajomych czy dalszych krewnych.
 
Gdzie najlepiej umieścić sejf? Niezależnie od wybranego modelu - nie powinien się on rzucać w oczy, jednak dostęp do niego nie powinien być ograniczony. Warto zwrócić również uwagę na otoczenie pod kątem jego podatności na działanie ognia. Sejf ognioodporny wykazuje swoje ochronne właściwości przez ograniczony okres, reszta zależy od tego, czy dokumenty/pieniądze/dzieła sztuki zostaną na czas wyniesione.

W naszym asortymencie znajdą Państwo pełną gamę przedmiotów służących do ochrony mienia najlepszej jakości. Sejfy z oferty pochodzą od renomowanych producentów, charakteryzują się solidną konstrukcją oraz wysokim poziomem zabezpieczeń. Jednocześnie warto zauważyć, iż ceny tego typu specjalistycznych elementów wyposażenia domu czy biura są konkurencyjne - zwłaszcza mając na uwadze ich funkcjonalność oraz trwałość.