Uszczelki opadające - proste, lecz skuteczne rozwiązanie

Progi opadające działają na zasadzie automatycznej. Prosty, lecz efektywne rozwiązanie opiera się o pracę ruchomej uszczelki, zsynchronizowanej ze skrzydłem drzwi. Przestrzeń, która normalnie tworzyłaby się między skrzydłem drzwi a podłogą (po ich zamknięciu) jest wypełniona przez uszczelkę - dodatkowo próg sam dopasowuje się do rodzaju powierzchni. Po otwarciu drzwi próg pozostaje niewidoczny.

W naszym sklepie dostępne są progi opadające marki Comaglio o zróżnicowanych długościach (530, 630, 730, 830, 930, 1030, 1130, 1230, 1330mm). Ich profil uszczelniający wykonany jest z wysokiej jakości czarnego silikonu, natomiast zewnętrzna obudowa - z aluminium. Oferowane przez nas progi charakteryzują się zróżnicowanym współczynnikiem izolacyjności akustycznej. W zależności od modelu może on wynosić: 34 dB, 43 dB, 44dB oraz 46dB.
 
Progi opadające dostępne na Rawos.pl są łatwe do samodzielnego montażu, zarówno w przypadku drzwi drewnianych, jak i tych z PCV, a ich dodatkową zaletą jest możliwość regulacji w zakresie wielkości wysuwu oraz kąta nachylenia. Uszczelki instaluje się przy pomocy specjalnych wkrętów. Warto zauważyć, iż tego rodzaju uzupełnienie drzwi nie tylko gwarantuje lepszą termoizolację, ale też chroni przed hałasem. Uszczelki opadające mogą być montowane także przy drzwiach przeciwpożarowych czy dymoszczelnych - produkty z naszej oferty posiadają stosowne atesty przeciwpożarowe. Dzięki temu nadają się również do wykorzystywania w budynkach użyteczności publicznej.

Automatycznie opadające progi nie tylko zwiększają bezpieczeństwo - ale także komfort z użytkowania przestrzeni. Oprócz ochrony przed hałasem oraz utratą ciepła zapewniają również izolację od dymu czy przenikaniem zapachów z zewnątrz. Stąd, takie uszczelki znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowych, domach jedno i wielorodzinnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej, jak hotele, pensjonaty, urzędy, szkoły, domy opieki etc. Progi opadające charakteryzują się wysoką wytrzymałością - mogą pracować bezawaryjnie nawet przez okres 200 tys cykli.

Warto zainteresować się takim rozwiązaniem - jest ono dominującym sposobem na zwiększenie ergonomii w przestrzeni prywatnej czy publicznej w państwach zachodniej Europy. Również w Polsce drzwi z progami opadającymi stają się coraz popularniejsze. Dzięki temu, że tego typu instalacja nie należy do kosztownych można przekonać się o jej zaletach już dziś.