Zalety systemów naściennych

Systemy przesuwne w wariancie chowanym w ścianie wymagają dokonania niewielkich (ale jednak) zmian konstrukcyjnych. Polegają one na wykonaniu nawiertu oraz stworzeniu szczeliny w ścianie. Z kolei w przypadku systemów naściennych - prowadnice mocuje się po prostu na ścianie (lub do sufitu), natomiast estetykę wykonania gwarantują specjalne maskownice umieszczane na zakończenie montażu. Dodatkowo dzięki systemom naściennym można łatwo zainstalować zarówno drzwi drewniane, jak i te wykonane z innych materiałów (szkła hartowanego, płyt wiórowych, PCV). Przesuwne drzwi zawsze są ergonomicznym rozwiązaniem - sprawdzą się również w roli ścianki działowej.

Elegancja, precyzja, funkcjonalność - we włoskim wydaniu

Wśród naściennych systemów przesuwnych na uwagę zasługuje wyrób włoskiego producenta - Magic2 marki Terno Scorrevoli. Wyjątkowy, innowacyjny system przesuwny Magic2 jest odpowiedzią na rosnące potrzeby Klientów - tak w zakresie estetyki, jak i funkcjonalności. Regulacja systemu w pionie i poziomie jest możliwa bez konieczności zdejmowania wózka z drzwi - co czyni cały proces dużo łatwiejszym i szybszym. System Magic2 posiada przy tym profesjonalne zabezpieczenie przed niekontrolowanych wypięciem się szyny. Na uwagę zasługuje także inteligentny amortyzator, dzięki któremu możliwe jest wyhamowanie skrzydła, w obu kierunkach. Brak widocznych elementów konstrukcyjnych sprawia, że system ten stanowi idealne uzupełnienie drewnianych drzwi, jak również do drzwi szklanych - w zależności od wybranego wariantu.

Systemy przesuwne sprawdzają się nie tylko w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Warto zauważyć, iż takie rozwiązanie jest funkcjonalne również tam, gdzie przestrzeń musi być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź starszych, mających problemy z poruszaniem się. Jeżeli weźmiemy pod uwagę aspekt estetyczny, to przesuwne drzwi pozwalają na stworzenie nowoczesnego wnętrza, ale nie tylko. Warto zauważyć, iż system przesuwny Magic2 może być wykorzystany również przy bardziej ozdobnych formach drewnianych drzwi - najważniejsze, by były one jednoskrzydłowe. Drewniane bądź szklane drzwi, do których przeznaczony jest system włoskiej marki mogą mieć maksymalną szerokość skrzydła od 1100 mm do 1800 mm. Jak zatem łatwo zauważyć - pomieszczenie może być zagospodarowane w różnorodny sposób. Łatwo osiągnąć zarówno minimalistyczny, jak i nawiązujący do klasycznej elegancji efekt.

Warto pamiętać, że funkcjonalność i estetyka drzwi przesuwnych są uzależnione od sposobu montażu oraz od wybranego przez nas systemu przesuwnego. Tylko dobrej jakości system gwarantuje długie i bezpieczne użytkowanie - bez ryzyka, że z czasem pojawią się obluzowania czy problemy z płynnością w otwieraniu drzwi.