Głównym zadaniem uszczelek jest nie tylko zagwarantowanie ochrony przed przeciągami i utratą ciepła. Pełnią one również funkcję izolującą od pyłów i brudu, a przede wszystkim - wyciszającą pomieszczenie. Warto pamiętać, że współcześnie hałas jest uznawany za jeden z podstawowych czynników obniżających komfort życia.

Na rynku dostępne są w większości drzwi wyposażone już w fabryczne uszczelki. Dotyczy to zwłaszcza drzwi zewnętrznych. Jeżeli jednak zależy nam na podwyższeniu jakości tego zabezpieczenia - warto zdecydować się na jeden z dostępnych w naszym sklepie wariantów. Znajdują się wśród nich:

  • Progi opadające - które mogą być przeznaczone do drzwi wewnętrznych bądź też zewnętrznych, sprawdzają się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Gwarantują one wysoki poziom izolacji akustycznej, chroniącej przed hałasem nawet rzędu 44db. Uszczelki opadające mogą być montowane zarówno przy drzwiach drewnianych, jak i wykonanych z tworzyw sztucznych. Uszczelniacze firmy Comaglio mają postać klasyczną, bądź też przystosowaną do montażu w drzwiach przeciwpożarowych, pyłoszczelnych, dźwiękoszczelnych. Profesjonalne produkty tej marki wykorzystują najlepszej jakości surowce, jak aluminium, silikon, samo-gasnący termoplastik. Mogą być montowane od dołu w skrzydle bądź też przy pomocy wkrętów montażowych. Uszczelki chronią także przed przedostawaniem się zanieczyszczeń, jak również przed utratą ciepła. Zróżnicowana ilość modeli dostępnych w naszym sklepie obejmuje również warianty Top Plus i Acoustic Plus.
  • Uszczelki szczotkowe - które instaluje się na listwie aluminiowej umieszczonej na dolnej krawędzi drzwi. Taki rodzaj uszczelek idealnie spełnia swoją rolę również w obiektach takich, jak warsztaty czy zakłady produkcyjne. Uszczelki szczotkowe ograniczają przedostawanie się kurzu oraz zanieczyszczeń - zarówno do wnętrza pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Wyróżnić można szczotkowe uszczelki proste oraz kątowe. Różnią się one sposobem montażu - proste są równoległe do listwy drzwiowej, natomiast kątowe - pod kątem (jak wskazuje to nazwa). Drugi typ uszczelek można zamontować np. w drzwiach przesuwnych. Uszczelki szczotkowe, które możemy Państwu zaproponować mogą wyróżniać się długością włosia od 10 do 150 mm. Dzięki temu z łatwością można dobrać model do indywidualnych potrzeb. Do wyboru są modele zarówno z materiałów naturalnych (końskie włosie), jak i syntetycznych (wkład poliamidowy). Dysponujemy szeroką gamą produktów marek StarTec oraz Tribollet.
    W przypadku wariantów For Full marki StarTec uszczelki są tak zaprojektowane, by można je było wpuścić w rowek lub też przykręcić przy pomocy specjalnych wkrętów montażowych. Zróżnicowane są również pod względem kolorystycznym profile. Dzięki temu obok funkcjonalności uszczelki charakteryzuje również estetyczna prezentacja. Modele For Face z kolei przykręca się do skrzydła drzwi od spodu. Listwy szczotkowe Fitting natomiast wpuszcza się w rowek. Wśród modeli marki Tribollet dostępne są dodatkowo uszczelki, które umieszczono na specjalnej listwie samoprzylepnej, w formie nawierzchniowej.
  • Uszczelki drzwiowe - do drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, bezprzylgowych czy przeciwpożarowych. Produkty renomowanej niemieckiej marki Deventer przystosowane są także do trudnych warunków klimatycznych. Łatwo je zainstalować nawet wówczas, gdy skrzydło drzwi nie jest idealnie wyprofilowane. Uszczelki gwarantują izolację od kurzu, hałasu oraz chronią przed utratą ciepła. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można je idealnie wkomponować w każdy rodzaj wnętrza. Uszczelki te wykonano z materiałów najnowszej generacji - w tym termoplastycznego elastomeru TPE.


Uszczelki kupione za pośrednictwem naszego sklepu internetowego charakteryzują się wysoką jakością oraz wytrzymałością, która zapewnia doskonałe działanie mechanizmu nawet przez 200 tysięcy cykli. Koszt zakupu oraz montażu jest relatywnie niski - natomiast rezultaty mogą w znaczący sposób podnieść komfort użytkowania przestrzeni mieszkalnej, biurowej czy publicznej.