Wizjery można instalować zarówno przy zewnętrznych, jak i wewnętrznych typach drzwi. Kwestią podstawową jest ich przystosowanie do rodzaju pomieszczenia - standardowo szklane soczewki, które umieszczane są w podstawowych modelach mają obecnie poszerzony kąt widzenia, w naszej ofercie posiadamy wizjery z kątem 200 stopni (w standardowych wersjach kąt ten wynosi 180 stopni). Można je dobrać do typu drzwi. Istotną cechą w przypadku modeli bardziej zaawansowanych jest także ognioodporność. Nie bez znaczenia jest również aspekt estetyczny - dostępne są wizjery w szerokiej gamie kolorystycznej, o różnych rozmiarach "oczka".

Decydując się na dodatkowe zabezpieczenie drzwi zewnętrznych warto rozważyć również bardziej nowoczesne opcje, takie jak wizjery elektroniczne. Posiadają one szereg zalet, a często także dodatkowe funkcje. Wizjery typu elektronicznego:

  • nie muszą być instalowane bezpośrednio w drzwiach;
  • posiadają dwuelementową postać złożoną z kamerki (komponentu zewnętrznego) oraz wyświetlacza (najczęściej umieszczanego przy drzwiach);
  • obraz może być zapisywany na karcie pamięci;
  • wiele modeli wyposażono w zoom, dodatkowym udogodnieniem jest funkcja trybu nocnego;
  • pliki graficzne mogą być z nich przesyłane do urządzeń zewnętrznych dzięki połączeniu Wi-Fi;
  • są łatwe w montażu - podobnie jak ich "tradycyjne" wersje;

Wizjery elektroniczne odróżniają się trybem pracy - kamera może być włączana tylko po naciśnięciu dzwonka, może współpracować z fotokomórką i uruchamiać się w sytuacji wykrycia ruchu bądź pracować bez przerw. Każdy z wariantów ma swoje zalety - można je dobrać do indywidualnych potrzeb.

Podsumowując - warto zainwestować w wykonany z dbałością o detale, funkcjonalne oraz estetyczne, wizjer. Jest on mniej kosztownym odpowiednikiem monitoringu, który również zdobywa coraz większą liczbę zwolenników, również wśród administratorów budynków mieszkalnych. Monitoring to jednak rozwiązanie dużo mniej dyskretne niż wizjer elektroniczny, który może pełnić te same funkcje - włączając w to zapis obrazów czy nawet rejestrację całej sekwencji. Warto zauważyć, iż współcześnie jakość obrazów jest nieporównywalnie lepsza, niż jeszcze kilka lat temu. To zatem idealny moment, aby wzbogacić swój dom/swoje mieszkanie o nowy rodzaj technologii zwiększającej poziom bezpieczeństwa.