Odpowiednio dobrany zamek to jednak dopiero połowa sukcesu. Jego bardzo istotnym elementem pozostaje wkładka - zainwestowanie w wysokiej klasy antywłamaniową wkładkę zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo naszego dobytku. Wkładka jest częścią zamka, w której umieszczany jest klucz, dzięki któremu przesuwany jest rygiel blokujący. Wkładka jest pierwszym elementem, który znajduje się na "celowniku" włamywaczy. Właśnie dlatego warto zadbać o jakość produktu - w Rawos doskonale rozumiemy, że decyzja dotycząca wkładki może być...kluczowa.

Rodzaje wkładek do zamków

Na rynku znaleźć można odmienne warianty wkładek do zamków. Różnią się one przeznaczeniem, konstrukcją, parametrami oraz tym, jaki poziom bezpieczeństwa gwarantują. W sklepie Rawos posiadamy szeroki asortyment wkładek do zamków:
    • wkładki drzwiowe wewnętrzne oraz zewnętrzne, z podwyższonym poziomem antywłamaniowego zabezpieczenia (kl.4 bezpieczeństwa), wykonane z trwałych, odpornych na korozję surowców, dostępne w wersjach dwustronnych, a także w wariancie jednostronnym z gałką;
    • wkładki bębenkowe Yale odpowiednie do drzwi PCV, drewnianych, ale i aluminiowych, kompatybilne z różnymi typami zamków, funkcjonalne i estetyczne (można wybrać typy wykończone - niklowane lub mosiężne), jedno- i dwustronne;
    • elektroniczne wkładki typu premium - do zastosowania zarówno w prywatnych domach, jak i w budynkach użyteczności publicznej, do kontrolowania przy użyciu specjalnych kart zbliżeniowych lub aplikacji na smartfon;

Najważniejszą cechą dobrej wkładki jest to, by chroniła ona przed różnymi formami ataku na integralność zamka (oraz włamaniem i rabunkiem). Wkładki renomowanych producentów spełniają normy jakościowe i są opatrzone niezbędnym certyfikatem Instytutu Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. Oferowane przez nas wkładki są trwałe - mają wytrzymałość na poziomie do 100 000 cykli i są sprzedawane wraz z komplementarnymi kluczami.

Obok rozwiązań zabezpieczających posesję w sposób indywidualny możemy zaproponować również systemy klucza. Są to bardziej złożone, budowane na kilku wkładkach, ujednolicone systemy dla większej ilości użytkowników.

Kiedy wybrać wkładkę jednostronną, kiedy dwustronną, a kiedy z gałką?

W przypadku najczęściej wybieranych wkładek pozycję lidera zajmują wkładki jednostronne. Mają one najbardziej uniwersalne zastosowanie, dopasowują się do wielu modeli zamków wpuszczanych. Ich mankamentem jest to, że drzwi można otworzyć tylko z jednej strony. Wkładki dwustronne dla odmiany mają dwa otwory na klucz - można zamykać zamek na klucz zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Praktycznym wyborem pozostają wkładki jednostronne z gałką, która umożliwia zamykanie drzwi od wewnątrz.

Wkładkę do zamka najlepiej jest dopasować do indywidualnych potrzeb pamiętając o tym, że musi spełniać swoje zadanie w dłuższej perspektywie czasu.