Takimi elementami są właśnie zasuwy czołowe, które mogą być montowane zarówno w drzwiach wejściowych, jak i wewnętrznych. Najczęściej zasuwy są instalowane przy drzwiach dwuskrzydłowych, aczkolwiek nie jest to jedyna możliwość. Kupując ten rodzaj akcesorium warto zwrócić uwagę na jakość materiału z którego go wykonano. Sam montaż nie należy do skomplikowanych zadań. Zaczepową blachę przymocowuje się do skrzydła drzwi przy użyciu specjalnych wkrętów. Wytrzymałość takiej niewielkiej konstrukcji jest zapewniona dzięki wykorzystaniu stali nierdzewnej, mosiądzu lub regularnej stali. Dla czysto estetycznych celów stal ta może być galwanizowana na różne barwy, pokrywana mosiądzem, niklem czy lakierem. Warto pamiętać, że każdy element wykończenia wnętrz przyczynia się do ogólnego wrażenia, jakie ta aranżacja przestrzeni wywiera na gościach i mieszkańcach.

Wśród kantrygli wyróżnia się zasuwy czołowe podwójne - dwustronne - które uruchamia specjalna dźwignia. Innym rodzajem są zasuwy jednostronne - mogące mieć postać manualną bądź zautomatyzowaną. W naszym sklepie znajdą Państwo solidne modele z grupy zasuw czołowych wyposażonych w dźwignię, a więc - pozbawionych czynnika elektronicznego. Takie zasuwy doskonale sprawdzą się w roli zabezpieczenia dla biernego skrzydła drzwi dwuskrzydłowych. Modele zasuw odróżniają się od siebie długościami - ma ona znaczenie podczas montażu i powinna być dopasowana zarówno do gabarytów drzwi, jak i do materiału, z którego je wykonano. Co wiadomo o producentach, których towar oferujemy ?

IBFM to włoska marka produkująca m.in. akcesoria od drzwi. Istnieje od 1947 roku, powstała jako rodzinne przedsiębiorstwo, by po latach zamienić się w firmę o ugruntowanej pozycji w branży metalowych elementów konstrukcyjnych. Specjaliści z IBFM nie poprzestają na produkcji dotychczasowych modeli, ale regularnie sprawdzają, jakie jest zapotrzebowanie na rynku. W przypadku zasuw do drzwi produkty oferowane przez włoską markę są trwałe, funkcjonalne, łatwe w montażu i użytkowaniu. Myśląc o zakupie tego właśnie akcesorium warto zdecydować się na zakupy w naszym sklepie. Jeśli produkty IBFM nie do końca spełniają jednak Państwa oczekiwania - posiadamy w naszym asortymencie również zasuwy innej cenionej włoskiej marki - Otlav. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą - nasi eksperci pomogą państwu w dokonaniu wyboru.