Blog - co nowego?

Zawiasy wahadłowe

Drzwi wahadłowe cieszą się dużą popularnością we wnętrzach, w których doceniany jest komfort podczas użytkowania wspólnej przestrzeni. Dotyczy to zwłaszcza drzwi wahadłowych, które mogą poruszać się w obie strony. Do ich montażu konieczne jest zainstalowanie specjalistycznych zawiasów wahadłowych dwukierunkowych. Szczęśliwie, w naszym sklepie znaleźć można tego rodzaju okucia. Egzemplarze zasługujące na szczególną uwagę w tej kategorii pochodzą z kolekcji portugalskiej firmy JNF.

label
remove_red_eye 0 odsłony

Elektrozaczepy awersyjne

Obok tradycyjnych zamków dużą popularnością cieszą się elektrozaczepy. To rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie priorytetem pozostaje kontrola dostępu do danego pomieszczenia. Elektrozaczepy zwiększają funkcjonalność drzwi oraz furtek. Czym są elektrozaczepy awersyjne i co odróżnia je od rewersyjnych? Odpowiedzi poniżej.

label
remove_red_eye 101 odsłony

Akcesoria do montażu zawiasów - Nowość.

Drzwi – niezależnie od tego czy wewnętrzne czy zewnętrzne muszą być wyposażone w dobrej jakości, niezawodne zawiasy. Niestety, często w toku eksploatacji dochodzi do zużycia tego elementu. Wówczas konieczne jest przeprowadzenie wymiany zawiasów. W przypadku nowych drzwi zawiasy są już częścią zestawu – jednak jeśli z jakichś powodów jest inaczej – wówczas również warto wiedzieć, w jaki sposób zainstalować ten jakże ważny element.

label
remove_red_eye 65 odsłony

Zawiasy wpuszczane i nasadki

Montując zawiasy stajemy przed wyborem pomiędzy modelami wpuszczanymi a  wkręcanymi bądź też wahadłowymi. W zależności od typu drzwi oraz tego, czy są one zewnętrzne czy też umieszczone wewnątrz sprawdzają się w nich różne okucia. Jakie są atuty poszczególnych rozwiązań?

label
remove_red_eye 83 odsłony

5 niezbędnych akcesoriów budowlanych, które każdy budowniczy powinien znać.

Remont czy tworzenie nowej przestrzeni wymaga nie tylko znajomości podstaw. Istotne są również detale, które sprawiają, że mieszkanie staje się bezpieczne oraz funkcjonalne. W Rawos można zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria budowlane, wśród których 5 pozostaje wręcz niezbędnych – warto zapoznać się z ich specyfiką, aby móc przeprowadzić niewielką renowację bądź też gruntowny remont domu czy mieszkania.

label
remove_red_eye 248 odsłony

Czy warto mieć w domu sejf?

Posiadanie sejfu nadal bywa kojarzone z milionerami – jednakże – warto podkreślać, że zabezpieczenie majątku może być ważne nie tylko dla osób, które zgromadziły wielki majątek.

label
remove_red_eye 178 odsłony

Zrównoważony rozwój i okucia budowlane

Idea zrównoważonego rozwoju oraz wykorzystywania proekologicznych rozwiązań szeroko rozprzestrzeniła się również w branży budowlanej. Świadomość tego, że środowisko powinno być chronione od degradacji jest obecnie powszechna – idee te można wcielać w życie także podczas urządzania domu oraz zaopatrywania się w okucia budowlane i akcesoria.

label
remove_red_eye 252 odsłony

Jak dbać o okucia?

Drzwi są podstawowym elementem zabezpieczającym dom czy mieszkanie, pozwalającym na rozgraniczenie przestrzeni, na jej podział wewnątrz. Konserwacja drzwi często jednak ogranicza się do przetarcia ich powierzchni szmatką czy specjalnym preparatem czyszczącym do drewna. Zapomina się przy tym o kluczowym elemencie – okuciach. Tymczasem okucia również wymagają konserwacji. Jak ją przeprowadzać? Zapraszamy do lektury.

label
remove_red_eye 247 odsłony

Zawiasy wahadłowe

Funkcjonowanie każdej większej konstrukcji opiera się na mniejszych elementach, które na co dzień bywają niezauważalne. Poprawnie zamontowane bramy czy drzwi muszą być wyposażone w odpowiedni rodzaj zawiasów – podyktowany zarówno rodzajem drzwi, jak i sposobem i częstotliwością ich użytkowania.

label
remove_red_eye 250 odsłony

Zamek na czytnik linii papilarnych

Zabezpieczenie domu czy mieszkania przy pomocy odpowiednich okuć i zamków, a często także alarmów stało się współcześnie niezwykle istotne.

label
remove_red_eye 322 odsłony

Nasadki do zawiasów

Drzwi stanowią często pierwszą barierę antywłamaniową. Oprócz tego stanowią naturalną barierę między poszczególnymi pomieszczeniami w domu. Zarówno funkcjonalność, jak i estetyka drzwi zależne są jednak zarówno od większych, jak i wyjątkowo niepozornych, małych elementów. Jednym z takich detali pozostają nasadki do zawiasów.

label
remove_red_eye 223 odsłony

Zamki wielopunktowe - wzmacnianie bezpieczeństwa drzwi

Pierwszą i dla wielu mieszkań podstawową barierą antywłamaniową są drzwi, a konkretniej – odpowiednio dobrany zamek. Współcześnie możemy wybierać spośród wielu rodzajów zamków, odmiennych pod kątem zasady działania, ale też poziomu zabezpieczenia przed intruzami. Poprawnie dobrany zamek niewątpliwie jest warty zarówno zainwestowania większych środków, jak i głębszego zastanowienia przed zakupem.

label
remove_red_eye 279 odsłony

Elektrozaczepy przeciwpożarowe

Ochrona przeciwpożarowa w budynkach użyteczności publicznej, jak również w budynkach firmowych czy zakładach pracy jest zagadnieniem, którego nie należy w żadnym wypadku bagatelizować. Obok montażu odpowiedniego systemu alarmowego oraz posiadania sprawdzonych dróg ewakuacji istotne jest także wyposażenie drzwi przeciwpożarowych. Najważniejszym ich elementem pozostają elektrozaczepy przeciwpożarowe.

label
remove_red_eye 0 odsłony

Klamki i pochwyty

Drzwi wraz z klamką stanowią pewną całość. Dobrze, gdy są do siebie dopasowane w sposób optymalny. Aby mieć taką pewność trzeba wiedzieć, że na rynku wyróżnić można co najmniej kilka rodzajów klamek. Podstawowy podział obejmuje klamki zewnętrzne, wewnętrzne oraz pochwyty. Czym kierować się przy wyborze w poszczególnych kategoriach? Zapraszamy do lektury.

label
remove_red_eye 350 odsłony

Zamki przeciwpaniczne - bezpieczna ewakuacja

Spełnianie norm BHP jest istotne nie tylko w przypadku budynków użyteczności publicznej. We wszystkich pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie należy pomyśleć o tym, by stworzyć bezpieczne drogi ewakuacji na wypadek zagrożenia pożarem, wyciekiem gazu lub innej niebezpiecznej dla zdrowia i życia sytuacji. Podstawowym sposobem, który warto wykorzystać, jest montaż zamków oraz dźwigni antypanicznych. W naszym sklepie znaleźć można pełen asortyment tego typu produktów, obejmujący zarówno okucia nawierzchniowe, jak i wpuszczane zamki.

label
remove_red_eye 244 odsłony

Wkładki elektroniczne

Jednym z najważniejszych elementów zamka do drzwi jest wkładka. Wysokiej jakości antywłamaniowy model pozwoli właścicielom posesji prywatnej czy osobom wynajmującym obiekt spać spokojnie.

label
remove_red_eye 550 odsłony

Nasadki do zawiasów

Rawos specjalizuje się w dystrybucji różnego rodzaju okuć budowlanych. Mimo, iż w ofercie znajduje się szeroki wachlarz produktów marek polskich, jak i zagranicznych, to cechą wyróżniającą wszystkie elementy pozostaje ich wysoka jakość. Nie inaczej jest w przypadku zawiasów oraz akcesoriów do nich przeznaczonych.

label
remove_red_eye 0 odsłony

Elektrozaczepy przeciwpożarowe - skuteczna ochrona przewpożarowa

Przeciwpożarowa ochrona budynków obejmuje również odpowiednie zabezpieczenie w postaci drzwi oraz akcesoriów do nich. Istotnym, lecz często pomijanym elementem pozostają elektrozaczepy przeciwpożarowe. O tym, czym się charakteryzują oraz gdzie sprawdzą się najlepiej piszemy poniżej.

label
remove_red_eye 402 odsłony

Co to są samozamykacze?

Drzwi stanowią jedną z pierwszych barier, które pozwalają chronić prywatny lokal czy też obiekt użyteczności publicznej przed intruzami. Współcześnie możemy wybierać spośród odmiennych systemów otwierania i zamykania drzwi. Jedną z bardziej funkcjonalnych opcji pozostają samozamykacze do drzwi. Czym są oraz jakie mają zastosowanie? Odpowiedzi poniżej.

label
remove_red_eye 397 odsłony

Czy drzwi bezprzylgowe możliwe są do samodzielnego montażu ?

Trudno wyobrazić sobie przestrzeń mieszkalną bez drzwi. Pozwalają one oddzielić od siebie poszczególne strefy domu, zapewniają prywatność. Dużą popularnością w nowoczesnym budownictwie cieszą się drzwi wewnętrzne bezprzylgowe. Czym się wyróżniają oraz czy możliwy jest ich samodzielny montaż? Zapraszamy do lektury

label
remove_red_eye 501 odsłony

Bogaty asortyment akcesoriów drzwiowych

Akcesoria służące do wyposażenia domu to z reguły elementy, którym nie poświęca się należytej uwagi. Tymczasem od takich detali nierzadko zależy nasze bezpieczeństwo. Firma Rawos w swoim internetowym sklepie ma bogaty asortyment różnorodnych akcesoriów drzwiowych. Od bardziej oczywistych, takich jak klamki do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, czy zamków w wielu wariantach dużą część oferty stanowią też akcesoria nieco bardziej niepozorne. O ich roli warto jednak pamiętać, ponieważ odpowiednio dobrane wizjery, odbojniki czy kratki wentylacyjne są niezbędne przy codziennym użytkowaniu drzwi.

label
remove_red_eye 401 odsłony

Wkładki do zamków - bariera dla włamywaczy

Drzwi zewnętrzne pełnią rolę podstawowego zabezpieczenia domu czy mieszkania przed wtargnięciem do środka niepożądanych "gości". Aby zatrzymać włamywacza stosowane są rozmaite systemy zabezpieczające, elektroniczne, jak i dużo prostsze, a jednak równie skuteczne. Mowa o właściwie dopasowanym zamku.

label
remove_red_eye 400 odsłony

Wybór zamka do drzwi.

Montaż systemu alarmowego to nie jedyny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w swoim domu czy mieszkaniu. Podstawowym zakupem, któremu warto poświęcić więcej uwagi jest dobrej jakości zamek do drzwi. Czym kierować się przy jego wyborze?

label
remove_red_eye 642 odsłony

Nasze promocje

Nasz sklep wyróżnia wysoka jakość sprzedawanych akcesoriów oraz współpraca z renomowanymi producentami. To jednak nie jedyna przyczyna, dla której warto wybrać zakupy u nas.

label
remove_red_eye 414 odsłony

Nasadki do zawiasów

Małe elementy wykończeniowe często decydują o tym, czy wszystko w domu czy biurze będzie prawidłowo funkcjonowało. Dotyczy to również drzwi - zarówno tych oddzielających pomieszczenia, jak i drzwi wejściowych. Takim drobnym elementem w tym wypadku pozostają zawiasy. Konieczne jest ich odpowiednie dopasowanie do rodzaju drzwi - inne sprawdzą się w przypadku drzwi przylgowych, a inne - w drzwiach bezprzylgowych. Zawiasy mogą mieć postać wkręcaną bądź chowaną. I o ile ta druga opcja jest rozwiązaniem dużo estetyczniejszym (zawiasy nie są bowiem widoczne, a dzięki temu pozostałe części wykończenia mogą być dowolne), to jednak często nie jest możliwe jest zainstalowanie.

label
remove_red_eye 752 odsłony

Akcesoria drzwiowe

Drzwi do domu stanowią element, który separuje przestrzeń prywatą od publicznej. Jednak również we wnętrzu domu czy mieszkania pełnią funkcję oddzielania od siebie kolejnych pomieszczeń. Dzięki odpowiednim akcesoriom do drzwi dostępnym na stronie naszego sklepu można dodatkowo zwiększyć ich funkcjonalność, ułatwić codzienne użytkowanie zamkniętej przestrzeni, zwiększyć bezpieczeństwo. O jakich akcesoriach mowa? Poniżej skupimy się pokrótce przede wszystkim na takich elementach, jak wizjery drzwiowe, odbojniki.

label
remove_red_eye 451 odsłony

Elektrozaczepy

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę elektrozaczepów oraz elektrozworów przeznaczonych do drzwi drewnianych, aluminiowych oraz PCV w budynkach prywatnych i publicznych. Elektrozaczepy, czyli urządzenia elektromagnetyczne pozwalają odblokować drzwi. Składają się z rdzenia z elektromagnesu, cewki oraz kotwicy blokującej zapadkę.

label
remove_red_eye 402 odsłony

Zamki wpuszczane - co to jest i dla kogo?

Zamki wpuszczane to najczęściej wybierane okucia drzwi - tak zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dobór odpowiedniego zamka powinien być jednak poprzedzony namysłem - ponieważ poszczególne rozwiązania mogą się od siebie znacząco różnić. Poniżej prezentujemy podstawowe kompendium wiedzy na temat zamków wpuszczanych - jak określić ich rozmiar, ułożenie oraz jakie zastosowanie mają określone podtypy tych zamków.

label
remove_red_eye 747 odsłony

Zamki magnetyczne wpuszczane

Funkcjonalny i niezawodny zamek do drzwi to podstawowe zabezpieczenie, które chroni nasz dom przed intruzami, a także dzieli przestrzeń wewnątrz domu czy mieszkania. Najpopularniejszym rodzajem okuć drzwiowych na rynku pozostają zamki wpuszczane. Wyróżnia je różnorodność form, rozmiarów, konstrukcji. Zamki wpuszczane mogą mieć postać zastawkową, bezkluczową, rolkową czy też działającą w oparciu o wkładkę bębenkową.

label
remove_red_eye 479 odsłony

Zawiasy do drzwi

Urządzając dom czy mieszkanie trzeba zwracać uwagę nawet na trudne do zauważenia detale. Takie elementy jak zawiasy mogą się okazać kluczowe dla komfortowego użytkowania drzwi - a co za tym idzie - przestrzeni w pomieszczeniach. W sklepie internetowym Rawos dostępny jest szeroki wybór zawiasów, które można dopasować zarówno do konkretnego typu drzwi, jak i do profilu użytkowania. Pozornie nieskomplikowane elementy, jak zawiasy chowane do drzwi bezprzylgowych czy zawiasy wahadłowe IBFM bądź zawiasy wkręcane Otlav nierzadko wykorzystują najnowsze technologie. Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie są też wykonane z najlepszej jakości materiałów. Zawiasy muszą się charakteryzować określoną nośnością i te, które u nas państwo kupią, spełniają ten wymóg.

label
remove_red_eye 0 odsłony

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi promocjami.

Zakupy wysokiej jakości okuć budowlanych przez Internet? To nie mrzonka! Na stronie Rawos.pl znajdą Państwo wszelkie niezbędne akcesoria do wyposażenia domu lub biura. Oferujemy szeroki wybór zamków, zawiasów, klamek i pochwytów, specjalnych systemów do drzwi przesuwnych, profesjonalne uszczelki i uszczelnienia. Bogatą sekcję naszego sklepu stanowią również zamki cyfrowe, klamki kodowe, elektro-zaczepy i zwory elektromagnetyczne.

label
remove_red_eye 374 odsłony

Uszczelki, wizjery, klamki

Dom czy mieszkanie nie będzie kojarzyć się z bezpieczną przestrzenią, jeżeli nie zostanie wyposażony w odpowiednie drzwi. Te wymagają natomiast wyposażenia w dodatkowe zabezpieczenia - dla zwiększenia komfortu. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku drzwi wejściowych.

label
remove_red_eye 482 odsłony

Funkcjonalność w każdych warunkach - uniwersalne i różnorodne okucia

Elementami, które zdecydowanie mogą ułatwić, lub utrudnić poruszanie się po przestrzeni mieszkalnej są odpowiednie akcesoria drzwiowe - zarówno do drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Znajdują się wśród nich: zawiasy, klamki i pochwyty, uszczelki i uszczelnienia drzwiowe, jak również wizjery drzwiowe, odbojniki czy niezwykle potrzebne, a często ignorowane kratki wentylacyjne.

label
remove_red_eye 395 odsłony

W jakie okucia należy się zaopatrzyć przy okazji budowy/ odnawiania domu ?

Kwestia bezpieczeństwa w domu czy mieszkaniu zależy od dopasowania do siebie wielu czynników. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że dla utrzymania optymalnego poziomu ochrony przed zewnętrznymi zagrożeniami istotne są wszystkie detale. O tym, jakie okucia budowlane stanowią podstawowy, niezbędny asortyment - piszemy poniżej.

label
remove_red_eye 482 odsłony

Zasuwy do drzwi

Zabezpieczenie drzwi ma znaczenie nie tylko w przypadku zapewnienie ochrony przed włamaniem do domu czy mieszkania. Zarówno jedno- jak i dwuskrzydłowe drzwi często wymagają również montażu dodatkowego elementu zabezpieczającego je przed przypadkowym otwarciem.

label
remove_red_eye 508 odsłony

Uszczelniacze drzwiowe

Urządzając mieszkanie czy dom jednorodzinny warto pamiętać o tym, że każdy detal może wpływać na ogólny komfort użytkowania przestrzeni. Dotyczy to również tak niepozornego elementu jak uszczelki drzwiowe. W ofercie naszego sklepu znajdują się uszczelki opadające, szczotkowe, jak również uszczelniacze renomowanych producentów, które dodatkowo dzielą się na dodatkowe podkategorie. Dzięki temu można dopasować idealne rozwiązanie zarówno dla drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych, niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane.

label
remove_red_eye 491 odsłony

Elektrozaczepy przeciwpożarowe

Dedykowane okucia drzwiowe, jakimi są elektrozaczepy muszą spełniać nie tylko standardowe wymagania w zakresie montażu, ale też wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej oraz kontroli dostępu. Bez odpowiednich elektrozaczepów niemożliwe byłoby utrzymanie ognioodporności drzwi na właściwym poziomie. System zmechanizowany ma za zadanie ułatwić postępowanie w przypadku zagrożenia. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wybór elektrozaczepu przeciwpożarowego jest niezwykle istotny, podobnie jak to, czy posiada on niezbędne certyfikaty.

label
remove_red_eye 501 odsłony

Zawiasy Simonswerk

Budząca zaufanie ze względu na niezawodne rozwiązania marka Simonswerk funkcjonuje na rynku zabezpieczeń już od ponad 125 lat. Pierwotną manufakturę założono w Niemczech, we wschodniej Westfalii. Od początku zakład zadecydował o tym, by specjalizować się w produkcji zamków i zawiasów do drzwi. Do dzisiaj firma realizuje swoje założenia wprowadzając na rynek coraz bardziej ulepszone, innowacyjne i dopasowane do potrzeb użytkowników produkty.

label
remove_red_eye 400 odsłony

Zamki i klamki do drzwi zewnętrznych

https://rawos.pl/42-klamki-do-drzwi-zewnetrznychPoczucie bezpieczeństwa we własnym domu jest niezwykle istotne. Aby je sobie zapewnić warto pomyśleć nie tylko o zainstalowaniu systemu alarmowego, ale też o wiele prostszych rozwiązaniach. Jednym z nich jest niewątpliwie wybór odpowiedniego zamka oraz klamki do drzwi zewnętrznych. Jak skompletować taki zestaw oraz na co zwracać uwagę przy dokonywaniu wyborów? Zapraszamy do lektury.

label
remove_red_eye 494 odsłony

Samozamykacze

Dom, mieszkanie czy dowolny obiekt użyteczności publicznej trudno wyobrazić sobie bez drzwi. Te jednak mogą występować w rozmaitych wariantach. Szczególnie istotną różnicą pozostaje sposób otwierania i zamykania tego elementu. Samozamykacze do drzwi znajdują współcześnie bardzo szerokie zastosowanie. Czym się charakteryzują i jakie są ich rodzaje? Zapraszamy do lektury.

label
remove_red_eye 595 odsłony

Konrola dostępu wewnątrz

Decydując się na zakup lub wynajem naszego miejsca na ziemi - musimy przygotować się na podejmowanie szeregu kolejnych wyborów. Z różnych względów można oczekiwać, że określone pomieszczenie wewnątrz domu czy mieszkania będzie odgrodzone od reszty. Czy to w związku z jego specyfiką, czy też przez szczególny charakter stosunku między mieszkańcami danego lokalu (współlokatorzy, którzy są dla siebie obcymi ludźmi), czy też po prostu - ze względu na preferencje mieszkańców (np. gabinet do pracy w trybie home-office, do którego dzieci nie mają dostępu).

label
remove_red_eye 505 odsłony

Zawiasy do drzwi

Wyposażając dom warto zwrócić uwagę na wszystkie detale. Jednym z takich czyniących dużą różnicę - zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i ogólnego wyglądu mieszkania czy domu pozostają zawiasy. W zależności od tego, czy mają one stanowić element drzwi wewnętrznych czy też zewnętrznych - można wyróżnić kilka typów zawiasów. Kolejnym kryterium pozostaje to, czy drzwi mają formę przylgową czy też bezprzylgową.

label
remove_red_eye 719 odsłony

Zalety zamków magnetycznych

Wybór zamku do drzwi wejściowych jest niezwykle istotną decyzją - to w większości przypadków podstawowa zapora chroniąca nas przed światem zewnętrznym i jego niebezpieczeństwami. Oczywiście, warto taką formę wzbogacić jeszcze o inne elementy - np. alarm czy kamerę wizyjną - niemniej nie ulega wątpliwości, że podstawę stanowią dobre drzwi i odpowiedni zamek. A jednak również drzwi wewnętrzne coraz częściej staramy się wyposażyć w dobre zamki. Tutaj jednak kryteria są nieco bardziej rozbudowane. Istotne jest nie tylko zagwarantowanie bezpieczeństwa (bądź po prostu - większej prywatności), ale także elegancki wygląd.

label
remove_red_eye 629 odsłony

Kłódki Yale

Marka Yale - gwarant dobrego zabezpieczenia W naszym sklepie w ofercie znajdują się wyłącznie najwyższej jakości modele kłódek renomowanej marki Yale. Yale to znany na całym świecie producent zamków. Linus Yale Senior zajął się produkcją pierwszych, innowacyjnych w swojej konstrukcji zamków już w I połowie XIX wieku, a jego sklep mieścił się w Newport w stanie Nowy Jork. Pierwszym rodzajem produkowanych zamków były warianty bankowe. Stopniowo firma rozwijała się oferując kolejne produkty - m.in. zamek bębenkowy, a w 1879 roku wprowadzono na rynek pierwszą kłódkę. Obecnie firma Yale znajduje się pod skrzydłami szwedzko - fińskiej grupy ASSA ABLOY/51-klodki-i-sejfy - lidera z branży zabezpieczeń.

label
remove_red_eye 527 odsłony

Monitoring CCTV

Wśród uniwersalnych form zabezpieczenia, które można stosować zarówno na terenie prywatnej, jak i firmowej czy publicznej posesji, od lat znajduje się monitoring. Współcześnie forma ta ewoluowała znacząco w stosunku do tego, jak prezentowała się jeszcze kilka lat temu. Monitoring wizyjny - czyli CCTV (telewizja przemysłowa) może przybierać różne formy - w zależności od zastosowania oraz dostępnych funkcji. Każdorazowo wspólnym mianownikiem pozostaje możliwość dozorowania - a więc zwiększenie bezpieczeństwa.

label
remove_red_eye 505 odsłony

Kratki wentylacyjne

Podczas urządzania lub remontowania domu czy mieszkania warto zwrócić uwagę na to, by wszystkie detale, którymi wykańczamy wnętrze były jak najlepszej jakości. Dotyczy to również tak pozornie niezauważalnych elementów, jak kratki wentylacyjne. Wbrew pozorom - ma znaczenie to, z czego wykonane są kratki wentylacyjne oraz jakimi charakteryzują się parametrami.

label
remove_red_eye 525 odsłony

Progi opadające

Trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie pozbawione drzwi. Mimo, iż obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele - które można dopasować do tego, jaki jest charakter oraz wielkość dostępnej przestrzeni - zasadniczo jedna cecha drzwi pozostaje niezmiennie pożądana. Szczelność, bo o niej mowa, może być zagwarantowana dzięki zastosowaniu progów opadających. Jak przedstawiają się ich zalety oraz zasady działania piszemy poniżej. Coraz częściej wybieranym rodzajem drzwi - czy to w mieszkaniach prywatnych, czy w placówkach opiekuńczych bądź wychowawczych - są te pozbawione tradycyjnych progów. Taki sposób zagospodarowania przestrzeni gwarantuje bezpieczeństwo - również w przypadku osób starszych bądź niepełnosprawnych. Bezprogowe drzwi bardzo łatwo doszczelnić przy pomocy uszczelek opadających.

label
remove_red_eye 665 odsłony

Nowoczesny sejf - luksus bezpieczeństwa w korzystnej cenie

Współcześnie sprzęty, które dawniej były kojarzone raczej z dobrami luksusowymi znajdują coraz większą grupę nabywców. Prawidłowość ta sprawdza się szczególnie w sytuacji, w której priorytetem pozostaje bezpieczeństwo bliskich, a także mienia. Sejfy domowe oraz biurowe to rodzaj zabezpieczenia, które posiadają kilka wariantów. Aby wybrać właściwy model warto zastanowić się nad tym, co mają one ochronić, a także na wypadek jakich niecodziennych sytuacji. W naszym sklepie posiadamy sejfy w wielu wariantach, rozmiarach, a nawet wersjach kolorystycznych. Wszystko po to, by nasi Klienci mogli niezależnie od sytuacji zyskać pewność, że istotne elementy ich majątku będą bezpieczne.

label
remove_red_eye 575 odsłony

System przesuwny Magic!

Niewielki metraż pokoju wymaga zastosowania optymalnych rozwiązań podczas projektowania wnętrza. Jedną z pierwszych czynności powinien być montaż drzwi wejściowych - a modele przesuwne są doceniane właśnie ze względu na swoją funkcjonalność oraz to, że umożliwiają oszczędność przestrzeni. Drzwi przesuwne różnią się sposobem montażu – mogą występować w formie chowanej w ścianie bądź naściennej. Z powodzeniem mogą być elementem aranżacji wnętrza kuchennego, łazienkowego, ale też oddzielać przestrzeń sypialni czy salonu od reszty mieszkania.

label
remove_red_eye 568 odsłony

Zastosowanie poszczególnych typów zamków

Zamek - wedle ogólnej definicji - to urządzenie służące do zabezpieczania elementu ruchomego w otworze/w położeniu zamkniętym. Może przybierać odmienne formy. Najczęściej zamki uruchamiane są przy pomocy klucza, jednak współcześnie coraz częściej stosuje się rozwiązania o bardziej zaawansowanym technologicznie profilu. Najczęściej mechanizm zamka opiera się o działanie zapadki, zasuwki bądź rygla. Wyróżniamy kilka typów zamków, które znajdują zastosowanie w odmiennych sytuacjach. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym opisem - zawierającym również sugerowane przeznaczenie konkretnych modeli zamków.

label
remove_red_eye 815 odsłony