Blog - co nowego?

Progi opadające

Trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie pozbawione drzwi. Mimo, iż obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele - które można dopasować do tego, jaki jest charakter oraz wielkość dostępnej przestrzeni - zasadniczo jedna cecha drzwi pozostaje niezmiennie pożądana. Szczelność, bo o niej mowa, może być zagwarantowana dzięki zastosowaniu progów opadających. Jak przedstawiają się ich zalety oraz zasady działania piszemy poniżej. Coraz częściej wybieranym rodzajem drzwi - czy to w mieszkaniach prywatnych, czy w placówkach opiekuńczych bądź wychowawczych - są te pozbawione tradycyjnych progów. Taki sposób zagospodarowania przestrzeni gwarantuje bezpieczeństwo - również w przypadku osób starszych bądź niepełnosprawnych. Bezprogowe drzwi bardzo łatwo doszczelnić przy pomocy uszczelek opadających.

label
remove_red_eye 24 odsłony

Nowoczesny sejf - luksus bezpieczeństwa w korzystnej cenie

Współcześnie sprzęty, które dawniej były kojarzone raczej z dobrami luksusowymi znajdują coraz większą grupę nabywców. Prawidłowość ta sprawdza się szczególnie w sytuacji, w której priorytetem pozostaje bezpieczeństwo bliskich, a także mienia. Sejfy domowe oraz biurowe to rodzaj zabezpieczenia, które posiadają kilka wariantów. Aby wybrać właściwy model warto zastanowić się nad tym, co mają one ochronić, a także na wypadek jakich niecodziennych sytuacji. W naszym sklepie posiadamy sejfy w wielu wariantach, rozmiarach, a nawet wersjach kolorystycznych. Wszystko po to, by nasi Klienci mogli niezależnie od sytuacji zyskać pewność, że istotne elementy ich majątku będą bezpieczne.

label
remove_red_eye 121 odsłony

System przesuwny Magic!

Niewielki metraż pokoju wymaga zastosowania optymalnych rozwiązań podczas projektowania wnętrza. Jedną z pierwszych czynności powinien być montaż drzwi wejściowych - a modele przesuwne są doceniane właśnie ze względu na swoją funkcjonalność oraz to, że umożliwiają oszczędność przestrzeni. Drzwi przesuwne różnią się sposobem montażu – mogą występować w formie chowanej w ścianie bądź naściennej. Z powodzeniem mogą być elementem aranżacji wnętrza kuchennego, łazienkowego, ale też oddzielać przestrzeń sypialni czy salonu od reszty mieszkania.

label
remove_red_eye 87 odsłony

Zastosowanie poszczególnych typów zamków

Zamek - wedle ogólnej definicji - to urządzenie służące do zabezpieczania elementu ruchomego w otworze/w położeniu zamkniętym. Może przybierać odmienne formy. Najczęściej zamki uruchamiane są przy pomocy klucza, jednak współcześnie coraz częściej stosuje się rozwiązania o bardziej zaawansowanym technologicznie profilu. Najczęściej mechanizm zamka opiera się o działanie zapadki, zasuwki bądź rygla. Wyróżniamy kilka typów zamków, które znajdują zastosowanie w odmiennych sytuacjach. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym opisem - zawierającym również sugerowane przeznaczenie konkretnych modeli zamków.

label
remove_red_eye 89 odsłony

Wizjery drzwiowe – pierwszy „monitoring”

Wizjer w drzwiach to przedmiot, który doczekał się statusu kultowego elementu wyposażenia - w wielu filmach pełnił istotną rolęwizjery elektroniczne.  Obecnie coraz częściej tradycyjne wizjery zastępowane są wariantami panoramicznymi bądź też modelami elektronicznymi, które gwarantują większe bezpieczeństwo, a przy tym są intuicyjne w obsłudze. Jakie wizjery można wyróżnić oraz jak właściwie wybrać model odpowiedni dla siebie?

label
remove_red_eye 76 odsłony

Prosta i skuteczna izolacja akustyczna - z uszczelkami drzwiowymi

Hałas stanowi jedno z współczesnych zagrożeń dla ludzkiego zdrowia - obok smogu jest uznawany za zanieczyszczenie charakterystyczne dla współczesności. Od wysokiego natężenia decybeli można się jednak chronić. Miejscem, w którym powinno to być szczególnie łatwe - choć nie zawsze tak się dzieje - jest nasz dom/mieszkanie. Dzięki specjalnym systemom uszczelnień skuteczna akustyczna izolacja jest dostępna dla każdego. W ofercie renomowanych producentów można znaleźć szeroki wybór uszczelnień i uszczelek do drzwi. Poza spełnianiem swoich funkcji uszczelki drzwiowe charakteryzują się również wysoką trwałością. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do drzwi, ponieważ ich codzienna eksploatacja może mieć naprawdę wysokie natężenie.

label
remove_red_eye 87 odsłony

Systemy przesuwne

Wystrój wnętrza tworzą nie tylko odpowiednio dobrane meble i elementy dekoracyjne. Istotne są również elementy funkcjonalne, a zarazem uzupełniające wizję architektoniczną. Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne pomagają w stworzeniu spójnej koncepcji. W ostatnich latach - obok klasycznych modeli drzwi często wybieranymi typami tychże pozostają drzwi przesuwne. By montaż takowych przebiegał bezproblemowo konieczne jest wybranie odpowiedniego systemu przesuwnego. Jakie są zalety drzwi przesuwnych i gdzie sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy do lektury.

label
remove_red_eye 94 odsłony

Nasadki do zawiasów i odbojniki – niepozorne, lecz niezbędne

Wiele z elementów, które wydają się jedynie niepozornymi dodatkami do głównych elementów wyposażenia wnętrza, pełnią w istocie ważne funkcje. Zaliczyć można do nich np. nasadki do zawiasów czy odbojniki drzwiowe. Co je łączy? Przede wszystkim to, że warto zastanowić się przy dokonywaniu ich zakupu - zwracając uwagę nie tylko na okazyjną cenę, ale też użyteczność tych części.

label
remove_red_eye 118 odsłony

Klamki zewnętrzne a wewnętrzne

Mimo, iż współcześnie coraz większą popularnością cieszą się wnętrza o otwartym planie, to klamki - zewnętrzne oraz wewnętrzne - i tak stanowią nieodłączny element, w który trzeba się zaopatrzyć tworząc przestrzeń prywatną bądź publiczną. Oczywiście na rynku można spotkać różne rodzaje klamek - różnią się one ze względu na zastosowanie oraz specyfikę.

label
remove_red_eye 90 odsłony

Czym są elektrozaczepy?

Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów - zarówno przy tworzeniu przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. Rodzaj zamknięcia drzwi ma bezpośredni wpływ na to, czy wnętrze będzie dostępne dla wszystkich, czy też będzie ograniczone do określonej grupy osób. Elektrozaczepy do drzwi najczęściej stosuje się przy drzwiach wejściowych bądź furtkach - zarówno na terenie osiedli/domów mieszkalnych, jak i zakładów pracy różnego typu.

label
remove_red_eye 91 odsłony