Trwałość na lata – bez nadmiaru odpadów

Firma Rawos proponuje jedynie najwyższej jakości produkty, które wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju. By zrozumieć, w jaki sposób należy wyjaśnić, na czym ta idea w budownictwie polega, a oznacza ona m.in. stosowanie ekologicznych materiałów budowlanych, zmniejszaniu zapotrzebowania na energię a także wykorzystaniu bogactw naturalnych w ekonomicznie uzasadnionym wymiarze.

Materiały i komponenty budowlane powinny być neutralne dla ludzi oraz środowiska, a także łatwe w recyklingu. Dodatkowo powinny gwarantować optymalną izolację termiczną – dzięki czemu można ograniczać zużycie energii elektrycznej czy cieplnej. Wśród materiałów budowlanych znaczenie ma np. naturalny skład czy wysoka trwałość. Te cechy charakteryzują wszystkie produkty dostępne w sklepie Rawos.

Przykładowo, klamki i pochwyty w ofercie Rawos reprezentują wysoką trwałość oraz jakość – mogą być użytkowane przez dziesięciolecia, dzięki czemu w tym obszarze nie jest generowany nadmiar odpadów. Klamki ze sklepu Rawos podzielono na warianty wewnętrzne i zewnętrzne. Te drugie są dodatkowo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i wahania temperatur.

Praktyczna funkcja redukująca zużycie energii

Optymalna izolacja i ochrona przed utratą ciepła jest z kolei możliwa dzięki uszczelniaczom i uszczelkom drzwiowym, zwłaszcza w typie szczotkowym. Bardziej zaawansowaną technologicznie opcją wspomagającą izolację są progi opadające. W Rawos oferujemy progi opadające o różnych długościach, wykonane z trwałych materiałów (silikon plus aluminium), poza ochroną przed utratą ciepła dające również izolację akustyczną.

Trwałość drzwi i konstrukcji budowlanych można wspierać również dzięki niewielkim zmianom – np. poprzez montaż odbojników z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Takie odbojniki chronią przed skutkami gwałtownego otwarcia drzwi – nie tylko ściany, ale też meble.
 przeciwpożarowe. Dzięki temu nadają się również do wykorzystywania w budynkach użyteczności publicznej.

Wszystkie produkty z katalogu sprzedażowego Rawos są łatwe w montażu, intuicyjne w obsłudze oraz przeznaczone do intensywnego użytkowania przez długi czas. Dzięki temu wpisują się w trend budownictwa ekologicznego, który z pewnością będzie przybierał coraz bardziej wszechobecną formę.